-
-
© 2010-2019

© 2010-2019

Galerie DoSlunce-obrazy pro radost srdce
-
-

 

Hvězda Života Emanuela Ondráčka

Hvězda Života

V této Hvězdě života je symbolicky obsaženo všechno, co je od pradávna symbolem lidských hodnot a stále uchovává jejich poselství, které má promlouvat k našim srdcím a životům a do všech životních chvil. 

Je to cesta vedená hodnotami lásky, krásy, moudrosti, pokory, tvořivosti, dobra, soucitu a radostné pomoci druhým a okolí. Tyto hodnoty jsou pro nás tak důležité jako je pro tělo strava, jako pro květinu voda, jako vzduch a sluneční svit, bez kterého nikdo nemůže žít. Hvězda také jako symbol naděje, ukazatele směru a cesty nám stále září dál i po svátcích vánočních, které nám připomínají věčnou pravdu, že stejnou Hvězdu můžeme nalézt – znovu obnovit a vytvořit, nechat zazářit mnohem blíž než v hvězdném nebi, ale právě zde a tady, v sobě samém – ve svém srdci, ve svých činech, myšlenkách, slovech, svou touhou směřovat cestou laskavosti, pochopení, pomoci, touhou pokorně poznávat a přijímat život s vírou v Dobro…

Je mnoho slov, které by mohly o této Hvězdě dál promlouvat, ale protože slova jsou příliš krátká, prosím přijměte tento obraz, který vyjadřuje, jak tuto hvězdu vnímám. Vkládám do něj také přání, abychom společně nechali tuto hvězdu zazářit ve svých životech a všichni společně její obraz naplněný vírou,nadějí, láskou – krásou, pravdou, dobrem vyslali dál, aby zářila nejen nám, ale všem lidem kolem nás.

Tato Hvězda je vzácnou hvězdou, která vznikla ze vzácného života mého dědečka
Emanuela Ondráčka, k jeho 80tému výročí. Vznikla, aby šířila a nesla jeho životní poselství a hodnoty, které chtějí skrze jeho životní odkaz dál a trvale zářit také nám, abychom zde zanechali lidskou a trvalou hodnotnou stopu po jeho vzoru, i pro generace další...

Dědečkovi s láskou, úctou a s díky věnuje vnučka Tereza Ondráčková /Bobková/

 
Hvězda života.jpg


Hvězda života Emanuela Ondráčka
"Hvězda EO 80"

 
Symbolický výklad obrazu a dědečkova pojetí Hvězdy života s originálním odkazem k jeho životu a životnímu pohledu, je nadčasovým přáním vánočním i novoročním a  jeho osobním trvalým přáním do Vašeho života, které najdete v prezentaci níže:
eo 80 text1..jpg
eo 80 text2.jpg
eo 80 text3..jpg
 
--
Další obraz z dědečkovi inspirace a života - Symboly duše Křetína  - si můžete prohlédnout zde.

Více o životě mého dědečka se můžete dozvědět také na webových stránkách: www.emanuelondracek.cz


 
09.12.2018 22:16:04
doslunce

Vyhledávání

Vyhledávání

Facebook

Facebook

Galerie do Slunce
Kontakt

Kontakt

Email
Prostor pro Vás

Prostor pro Vás

YouTube

YouTube

DoSlunce
Eshop DoSlunce

Eshop DoSlunce

Přání pro hospic
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one